MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

Ünvanı : -SABAHATTİN KUYUMCULUK MAKİNA DEKORASYON SAN.TİC.LTD.ŞTİ
Adresi : Mağaza1 : Shop 1 : Tavukpazarı Sok.No:29 Çemberlitaş - İSTANBUL / TURKEY Mağaza 2 : Shop2 : Kuyumcukent Kompleksi Yan Hizmetler (Atölye Bloğu) Zemin Kat 5. Sokak No:15 - YENİBOSNA İSTANBUL / TURKEY
Telefon :+90 0533 035 13 61  
Whatsapp : 0090 533 035 13 61
E-mail:[email protected]

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı : MÜŞTERİ 
Adresi: MÜŞTERİ ADRESİ
Telefon: MÜŞTERİ TELEFONU
E-mail: MÜŞTERİ EMAILİ

 
MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait -SABAHATTİN KUYUMCULUK MAKİNA DEKORASYON SAN.TİC.LTD.ŞTİ internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1- ALICI, -SABAHATTİN KUYUMCULUK MAKİNA DEKORASYON SAN.TİC.LTD.ŞTİ internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 7-10  günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya , email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

- Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalarına bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolunde olmayan mal veya hizmetler
- Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın degerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa alıcı kusur oranında satıcının zararı tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler havale veya eft yöntemlerinden birisi kullanılarak gerçekleştirilmelidir.
- Fuar, kermes, sergi ve çeşitli organizasyonlarda kullanılabilecek tek kullanıma açık vitrin dekor ürünleri
- Sunum olarak kullanılabilecek her türlü rulo, taşınabilir mücevher çantası
- Üretim aşamasında kullanılabilecek  el aletleri
- Fotograf, video ve her türlü internet mecrasında  cekimlerde kullanılabilen çeşitli ürünler
- Tek kullanıma açık kutu ve ambalaj malzemeleri
- Elektronik ürünler (cep terazileri, test cihazları, kumpas çeşitleri (dijital - manuel dahil)
- Kimyasal içerikli ürünler
- İndirim Ürünleri ve Outlet Ürünlerde - İade ve değişim yapılmamaktadır.
- Yurtdışı siparişlerde cayma hakkının kullanımından kaynaklanan tüm masraflar (kargo ücreti, nakliye ücreti, vergiler ve diğer masraflar) ALICI 'ya aittir.

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

-SABAHATTİN KUYUMCULUK MAKİNA DEKORASYON SAN.TİC.LTD.ŞTİ

ALICI

MÜŞTERİ